Měření času v Notion – šablona zdarma

26.05. 2024 |

Dlouhá léta jsem k měření svého pracovního času používal Toggl. Pro moje potřeby to byl ale zbytečně složitý nástroj a když jsem začal ke své práci intenzivně využívat Notion, rozhodl jsem se time tracking přesunout právě sem.

Používání je veskrze jednoduché – stačí na začátku práce stisknout tlačítko start a po skončení tlačítko stop. Takto se do databáze přidá záznam a stopnutím se mu změní stav na “hotovo”. Pokud chci sledovat práci na konkrétním projektu, jen přejmenuju název záznamu a pak si název zadám do filtru.

Obrázek bez popisku.

Popis views

  • View DNES zobrazuje pouze záznamy z dnešního dne. Měřič jsem zde opatřil rádcem, který vám řekne, jak dlouhou si máte dát pauzu na základě odpracovaného času (sloupec začni v). Přidal jsem vychytávku zobrazující čas v lidském formátu (počet hodin a počet minut) a dole pod sloupcem hodiny je součet za celý den.

  • View MĚSÍCE zobrazuje odpracované hodiny v uplynulých měsících – je to šikovné, když si chcete zkontrolovat, jestli se vám náhodou nestalo, že už třetí měsíc po sobě máte odpracováno přes 200 hodin…

  • Pro případné hledání v záznamech jsem přidal view VŠE a taky jedno kalendářové zobrazení, pokud si chcete vizualizovat, jak jste byli poslední dobou vytíženi.

Měření času stráveného prací považuju za důležitou součást psychohygieny. Vyzkoušel jsem různé techniky typu Pomodoro, ale rozdělování práce na pevně určené časové úseky mě stresovalo a vytrhávalo z flow. Proto jsem si nakonec pouze vizualizoval, jak dlouhou pauzu bych si po skončení práce měl ideálně dát (čím delší čas strávený u počítače, tím delší pauza).

Timer v Notion pro mě splňuje tři důležitá zadání:

  1. říká mi, jak dlouhou pauzu bych si měl dát
  2. zobrazuje kolik času už jsem v daném dni odpracoval
  3. dává mi přehled odpracovaného času po měsících


Sdílet na Facebooku
Tweetovat
Sdílet na LinkedIn
Sdílet na WhatsAppu