Konečně nastal čas pustit se do finální úpravy stropů. Abychom do interiéru dostali co nejvíce dřeva, rozhodli jsme se pro stropy ze smrkových palubek. Použili jsme palubky silné 15 mm, široké 12,1 cm, na dům jich padlo (včetně odřezků, které využijeme na obklady některých stěn) téměř sto čtverečních metrů. V pokojích jsme palubky připevňovali pomocí spon přímo na stropní trámy (místo přiložených hřebíčků jsme ale spony k podkladu vrutovali – je to podstatně rychlejší a praktičtější pro případnou demontáž), i s výřezem na anemostaty nám jeden pokoj zabral cca 6 hodin práce.
V kuchyni jsme stropy snížili, protože vedení vzduchotechniky zde prochází pod trámy. Podhled tvoří konstrukce z hoblovaných smrkových hranolů o průřezu 3×3 cm, které jsme zavěsili na příložky z OSB desek. Nakonec se to ukázalo jako nejlevnější a nejjednodušší řešení – na příložky jsme zužitkovali odřezky a zbytky. Na WC a v chodbě jsme palubky zavěsili jen na dvě boční lišty. Jediná koupelna má strop ze sadrokartonu – nechtěli jsme zde riskovat působení vlhkosti na dřevěné palubky.
Dobrý den, chci řešit stropy stejně jako vy. Jaké vruty do spon byly použity? Velikost, výrobce? Díky
Použil jsem úplně obyčejné vruty délky 10 mm, lze je sehnat v každých stavebninách. doporučuju torxy 🙂
Funguje Vám to po letech? Vidím tam pár chyb tak mě jen zajímalo zda se projevily.
Zdravím, po více než deseti letech fungují naprosto bez problémů.
Dobrý den, chtěl bych realizovat stejný strop. Zajímalo by mě jak je to s požární bezpečnosti? Nebyl tam nějaký problém? Dekuji
Dobrý den, popravdě jsem požární bezpečnost neřešil, při kolaudaci stačily nainstalované požární čidla a přítomnost hasícího přístroje. Tak jako tak mám dřevěnou konstrukci stropů a konec konců, celý dům je ze dřeva…
Zjistil jsem, že výborných článků tady.
I nyní metodu, kterou vytvoříte. Tak vynikající!